Wiersze w mieście

Wiersze w mieście

Data wydarzenia: 15 kwietnia–15 maja 2021

20 wierszy o wspólnocie. Dołącz do społeczności wrażliwych!
Piąta edycja międzynarodowej akcji „Wiersze w mieście”


20 utworów z 20 krajów, budujących jedną wspólnotę.


Akcja „Wiersze w mieście” po raz kolejny staje się odpowiedzią na palące problemy naszych czasów. Niepewność, związana nie tylko z panującą pandemią, ale także z zawirowaniami geopolitycznymi oraz zmianami klimatycznymi, powoduje, że to we wspólnocie szukamy wytchnienia. I na szczęście je znajdujemy. Ostatni rok pełen jest pięknych inicjatyw pokazujących siłę wspólnoty. Całe to spektrum emocji znajdziemy w wierszach biorących udział w tej edycji akcji.

W roku 2021 w ramach „Wierszy w mieście” można przeczytać i usłyszeć poezję autorek i autorów z Austrii, Czech, Estonii, Flandrii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Malty, Mołdawii, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Turcji, Ukrainy oraz Włoch.

Organizatorzy projektu:
Europejskie instytuty kultury i działy kulturalne ambasad zrzeszone w EUNIC Warszawa: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Czeskie Centrum, Ambasada Estonii, Przedstawicielstwo Generalne Rządu Flandrii przy Ambasadzie Belgii, Instytut Francuski, Instytut Cervantesa w Warszawie, Ambasada Irlandii, Litewski Instytut Kultury, Ambasada Luksemburga, Ambasada Republiki Malty, Goethe-Institut, Instituto Camões, Rumuński Instytut Kultury, Instytut Słowacki, Ambasada Szwecji, Yunus Emre Enstitüsü, Włoski Instytut Kultury.

Współorganizatorzy:
Miasto Stołeczne Warszawa
Staromiejski Dom Kultury

Partnerzy projektu:

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury


Kontakt dla mediów:
Paulina Piziorska

p.piziorska@businessandculture.pl
733 800 806Więcej na stronie wydarzenia