Europejskie Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury

jest organizacją non-profit zrzeszającą instytuty kultury i działy kulturalne ambasad państw europejskich.
Biuro główne mieści się w Brukseli.
Więcej informacji: www.eunicglobal.eu

przewiń w dół

Wydarzenia.

Spoke’N’Word Festival

Jesień 2019

Warszawski festiwal performance poetry, organizowany od 2005 roku przez EUNIC Warszawa, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z lokalnymi partnerami, łączy występy zagranicznych mistrzów tego gatunku i polski slam poetycki.

  

Biennale Warszawa

MAJ

Biennale Warszawa to instytucja kultury wprowadzająca model działania charakterystyczny dla instytucji publicznej nowego typu, łączącej działalność badawczą, aktywistyczną i artystyczną.

 

 

 

Wiersze w mieście

 

kwiecień

„Wiersze w mieście” to projekt organizowany przez europejskie instytuty kultury i działy kulturalne ambasad zrzeszone w EUNIC Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa mający na celu propagowanie współczesnej poezji europejskiej.


Europejski Dzień Jezyków

wrzesień

Europejski Dzień Języków to obchodzone corocznie święto, obchodzone 26 września, którego podstawowymi celami są szerzenie idei wielojęzyczności pomiędzy różnymi kulturami, promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie. 

Międzynarodowy Dzień Tłumacza

wrzesień

Międzynarodowy Dzień Tłumacza obchodzony jest na całym świecie 30 września. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na istotną rolę tłumaczy w odbiorze obcojęzycznej literatury i kultury oraz uzmysłowienie czytelnikom, że swoją pracą translatorską współtworzą oni literaturę światową.

Big Book Festival 2019

czerwiec

Jesteśmy innowacyjnym wydarzeniem literackim.
Z nami czytanie staje się intensywnym doznaniem.

Co roku, w czerwcowy weekend, tworzymy dla Was festiwal odważnych przeżyć i idei inspirowanych tekstem.
Zapraszamy zaskakujących pisarzy
i myślicieli ze świata.

EUNIC .

to:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent felis felis, blandit ut nisi quis, lacinia dapibus urna. Nulla mollis ex diam, ut finibus nulla pulvinar a. Maecenas efficitur congue ex, at vulputate odio luctus non.

Nunc eu nisi pretium neque aliquet euismod eget a mi. Maecenas efficitur sit amet nulla tincidunt laoreet. Morbi neque massa, sagittis ut dapibus id, sollicitudin id lacus. Quisque cursus elementum aliquam. Suspendisse vestibulum quis leo ac ultrices. Donec scelerisque at diam aliquet vehicula.

O NAS.

EUNIC Warszawa

EUNIC Cluster Warszawa to Stowarzyszenie Europejskich Narodowych Instytutów Kultury działające od 2007 roku i liczące blisko 30 aktywnych członków, partnerów stowarzyszonych i współpracowników na czele z organizacją EUNIC Global z siedzibą w Brukseli. Naszą ambicją jest tworzenie partnerstw i sieci między krajowymi instytutami kultury, ambasadami oraz innymi organizacjami w Unii Europejskiej i państwach trzecich w celu wzmocnienia i promowania współpracy kulturalnej, a także europejskiego dialogu międzykulturowego. Nasza działalność koncentruje się na następujących celach: - wzmocnieniu sieci europejskich instytutów kultury i ambasad w Warszawie oraz stworzeniu synergii i partnerstw w ramach sieci wraz z innymi specjalistami działającymi w dziedzinie kultury w Polsce, - poszerzeniu roli kultury we współczesnym społeczeństwie oraz wzmocnieniu poczucia przynależności do bogatej i zróżnicowanej europejskiej społeczności kulturalnej, - promowaniu kultury europejskiej i jej wartości, takich jak różnorodność kulturowa, dialog międzykulturowy i wielojęzyczność, - wzmocnieniu i utrzymaniu dialogu kulturowego, wymiany i współpracy z państwami trzecimi. Wśród projektów, w organizacji których bierze udział EUNIC Warszawa wymienić można: obchody Europejskiego Dnia Języków i Międzynarodowego Dzień Tłumacza, Wiersze w mieście) czy Spoke'N'Word Festival. Obecna prezydencja: Czeskie Centrum (2019)

UNIQUE EUNIC.

EU Cultural Relations

Skontaktuj się z nami.

Wyślij wiadomość